Završeno je snimanje diplomskog kratkometražnog igranog filma „Srećan nam rođendan“ Tamare Tasić, studentkinje Fakulteta za medije i komunikacije. Film ulazi u postprodukciju, a ovaj projekat je podržao i Filmski centar Srbije (FCS).

Kratak sinopsis: Srećan nam rođendan je priča o dve nerazdvojne drugarice, Trešnji i Dunji, rođene na isti dan, iste godine i njihovom stilizovanom i idiličnom svetu koji počinje da se ruši kako one odrastaju.

Rediteljka nam je o tom svom filmu rekla sledeće:

– Kratkometražni igrani film Srećan nam rođendan je moja lična priča odrastanja, a u istu ruku i neuspevanja u tome, odnosno neodrastanja. Ovo je film o prijateljstvu, ali i o pronalaženju sebe u istom. Umesto da rekreiram stvarnost koja me okružuje, stvaram svoj stilizovani svet inspirisan poezijom, bojama i apsurdom. Okupljanjem precizno odabrane autorske ekipe, ovaj film je dobilo još puno nijansi i slojeva. Svaki član autorske ekipe je doneo nešto novo i svoje u priču, dok se sve to zajedno stapalo u jedan konzistentan vizuelni identitet filma utvrđen još u procesu pisanja scenarija.

Ekipa filma, autorka fotografije: Maša Vučinić Westerveen

Tamara Tasić je i autorka scenarija za ovo ostvarenje. Vladislav Andrejević je direktor fotografije, Iva Ilić je scenografkinja, Nastasija Franklin food artist, a Jelena Pranić, Tamara Tasić i Hana Piščević su producentkinje.  Uloge tumače: Mina Nikolić, Jelena Tjapkin, Joakim Tasić, Mladen Lero, Vahid Džanković, Tamara Milošević, Nikola i Filip Hajduković.

Z. J.