U danima pred nama, od 6. do 8. decembra, u Maloj Sali Doma kulture Studentski grad (na Novom Beogradu) biće održan program DSF+   U DKSG predstojećih Dana slovenačkog filma. Ulaz na sve projekcije je slobodan.

Imajući u vidu kvalitet i raznolikost slovenačke kinematografije, od ove godine sastavni deo Dana Slovenačkog Filma činiće i programska celina DSF+ u Domu kulture Studentski grad, sačinjena od dva dugometražna dokumentarca i pet kratkometražnih filmova, uključujući i dobitnika Vesne za najbolji kratki film na Festivalu Slovenačkog Filma u Portorožu. Fokus ove selekcije biće na isticanju u prvi plan mladih autora koji predstavljaju budućnost slovenačkog filma, kao i filmova koji se bave buntom, idealizmom i duhom neumornog otpora establišmentu.

Posle projekcije programa kratkih filmova 08.12. biće održan razgovor sa autorkom filma Jaz,  Anom Trebše. Razgovor će moderirati Igor Stanojević, direktor programa DSF.

6. 12. 2018, četvrtak 

20:       Tribuna: Veseli otpor (Tribuna: Veseli upor, 2018, 50 min) r. Janez Burger

7. 12. 2018. petak

 

20:       Sine Legibus 1976 (Sine legibus po poteh 1976, 2018, 70 min) r. Milena Olip

8. 12. 2018. subota

 

20:       Musca Domestica (2017, 11 min) r. Aron Horvat (Aron Horvath)

Jaz (Vrzel, 2018, 25 min) r. Ana Trebše

Kandidat 235 (Candidate 235, 2017, 7 min) r. Rok Mlinar

Cipelarnica (Čevljarna, 2017, 15 min) r. Anton Martin Emeršič

Poslednji dan Rudolfa Ničea (Poslednji dan Rudolfa Nietscheja, 2018, 26 min) r. Blaž Kutin

O filmovima:

Tribuna: Veseli otpor (Tribuna: Veseli upor, 2018, 50 min) r. Janez Burger

Studentski časopis Tribuna okupljao je mlade intelektualce, preživeo devet zabrana i nekoliko konfiskacija.

Sine Legibus po putevima 1976 (Sine legibus po poteh 1976, 2018, 70 min) r. Milena Olip

Godine 1976., austrijska vlast zatraži da se prebroje pripadnici manjina u celoj zemlji. U malom planinskom selu, četiri mladića odluče da otmu glasačke kutije.

Musca Domestica (2017, 11 min) r. Aron Horvat (Aron Horvath)

Uloge: Mara VIlar, Sandi Lopatec

Rutinu jedne usamljene starice remeti dolazak neugodne muve.

Jaz (Vrzel, 2018, 25 min) r. Ana Trebše

Uloge: Maruša Majer, Primož Bezjak, Ivanka Mežan

Nakon kraha dugačke veze, Klara ostaje u kontaktu s svojim bivšim dečkom. No, kad u njegovom životu oseti novu ženu, Klara ima neočekivanu reakciju.

Kandidat 235 (Candidate 235, 2017, 7 min) r. Rok Mlinar

Uloge: Branko Ristič, Kaja Nahberger Vidmar

Alen Marfi ima intervju za novi posao u kompaniji za koju se ispostavlja da zna sve njegove tajne.

Cipelarnica (Čevljarna, 2017, 15 min) r. Anton Martin Emeršič

Uloge: Lara Vouk, Andraž Jug

Vizuelno intrigantan film bez dijaloga, Obućar prati glavnu junakinju Veroniku kroz distopijski svet pun anemičnih ljudi i impozantnih mračnih fabrika.

Poslednji dan Rudolfa Ničea (Poslednji dan Rudolfa Nietscheja, 2018, 26 min) r. Blaž Kutin

Uloge: Janez Škof, Štefka Drolc, Maruša Majer

Dan u životu Rudolfa Ničea, čoveka koji ne uspeva da sebi osigura mesto u vozu, a kamoli mesto u životu.

Z. J.